Sposób na pobudkę i coś więcej – kawa

Budzisz się i pierwsze co przychodzi Ci na myśl to kubek aromatycznej i gorącej kawy? Do pracy jedziesz z myślą o firmowym ekspresie, świeżo zmielonych ziarnach i zapachu, który firmowy ekspres wydziela po naciśnięciu przycisku z opcją podwójnego espresso?

Ratujesz się małą czarną w ciągu dnia i nie wyobrażasz sobie plotek z przyjaciółką bez smacznego latte? I bardzo dobrze. Kawa posiada bowiem szereg przydatnych właściwości!

Kawa to naturalny afrodyzjak, pobudzi Twój mózg wzmacniając ochotę na seks, a panowie wypijający 2 filiżanki kawy dziennie nie będą narzekać na problemy z erekcją! Czy taki lek nie jest znacznie przyjemniejszy od niebieskich tabletek i związanych z nimi skutków ubocznych?

Kawa podniesie w Twojej krwi poziom serotoniny i dopaminy, a co za tym idzie, Twoje samopoczucie stanie się lepsze i pozwoli uniknąć depresji. To korzystne działanie szczególnie w szare zimowe i pochmurne dni kiedy jedyną życiową atrakcją staje się serial na Netflixie.

Czy wiesz, że kofeina wspomaga przemianę materii?

Kofeina może przyśpieszyć spalanie tłuszczu nawet o 20%, pod warunkiem, że kawy nie posłodzisz i powstrzymasz się od dolania śmietanki. Ziarna kawy zawierają mnóstwo przeciwutleniaczy, zawarte w niej antyoksydanty opóźniają proces starzenia, a w połączeniu z polifenolami w jej składzie chroni organizm przed zmianami nowotworowymi takimi jak rak jelita grubego czy wątroby.

W wolnej chwili możesz zafundować sobie domowe SPA za pomocą kawowo-cynamonowego peelingu. Do jego wykonania potrzebujesz pół szklanki mielonej kawy, 2 łyżki cynamonu i 5 łyżek jogurtu naturalnego. Wymieszaj składniki i po kilku minutach nałóż go na skórę. Tak przygotowana mieszanka oczyści ją i nawilży oraz zadziała antycellulitowo. Dodatkowo zapach kawy i cynamonu pobudzi Cię i poprawi humor!

Jak sama widzisz to nie takie trudne!

1 thought on “Sposób na pobudkę i coś więcej – kawa

  1. Kawa to jedna z najcudowniejszych roślin jakimi obdarowała nas matka natura. Od najdalszych zakątków świata, gdzie jest produkowana po ekspres w naszym domu…

Comments are closed.