Zielona herbata na pozbycie się tłuszczu z brzucha

Chociaż sama zielona herbata nie jest odpowiedzią na problemy z tłuszczem brzucha, włączenie tego zdrowego napoju do rozsądnej diety i planu ćwiczeń może pomóc Ci uzyskać szczuplejszą talię. Ostatecznie jednak najlepszym sposobem na zmniejszenie brzucha jest utrata wagi, co spowoduje całkowitą utratę tkanki tłuszczowej. Osiągniesz to, spożywając mniej kalorii niż spalasz każdego dnia.

Historia zielonej herbaty

Podobnie jak herbaty czarne, zielona herbata jest wytwarzana z liści rośliny Camellia sinensis. Jednak w przeciwieństwie do tych ciemnych herbat, zielona herbata nie jest fermentowana i dlatego zawiera więcej przeciwutleniaczy polifenoli zwanych katechinami. W połączeniu z kofeiną – naturalnie obecną w herbacie – katechiny mogą zwiększać spalanie kalorii i tłuszczu, sprzyjając utracie wagi. Jednak zielona herbata bezkofeinowa może nie dawać takiego efektu. Dodanie cukru lub innych kalorycznych dodatków może zniweczyć te plusy.

Niewielki wzrost wyszczuplenia talii

W przeglądzie opublikowanym w „The American Journal of Clinical Nutrition” w 2010 roku, naukowcy przeanalizowali 15 istniejących badań nad katechinami zielonej herbaty i utratą wagi. Okazało się, że uczestnicy, którzy przyjmowali katechiny z kofeiną, cieszyli się większym zmniejszeniem obwodu talii niż ci, którzy brali samą kofeinę, a także ogólnie stracili na wadze. Doszli jednak do wniosku, że efekt był w najlepszym razie skromny.

Bezpieczne popijanie

W przypadku zielonej herbaty filozofia „więcej znaczy lepiej” nie ma zastosowania. Picie zbyt dużej ilości może powodować skutki uboczne związane z kofeiną, takie jak ból głowy, rozstrój żołądka, nerwowość, drażliwość, a nawet nieregularne bicie serca lub drgawki. Picie więcej niż pięciu filiżanek zielonej herbaty dziennie jest prawdopodobnie niebezpieczne. Herbata może również wiązać się z żelazem w pokarmach roślinnych, produktach mlecznych i suplementach, uniemożliwiając organizmowi wchłanianie tego składnika odżywczego. Pomóż zmaksymalizować wchłanianie żelaza, pijąc zieloną herbatę tylko między posiłkami, a nie w tym samym czasie, gdy przyjmujesz suplementy żelaza.

1 thought on “Zielona herbata na pozbycie się tłuszczu z brzucha

  1. Jeśli przeczytamy skład profesjonalnych spalaczy tłuszczów to prawie zawsze jest tam ekstrakt z zielonej herbaty, więc tak, zielona herbata jest świetna na odchudzanie.

Comments are closed.