Kawa? Nie tylko w kuchni!

Kwa to ulubiony napój wielu Polaków. Jednak nie każdy zdaje sobie sprawę, że z kawy można przygotować nie tylko przysłowiową małą czarną.

Fusy kawowe możemy wykorzystać jako składnik domowego peelingu. Wystarczy, że dodamy je do ulubionego żelu pod prysznic. Taki kosmetyk nie tylko idealnie usunie martwy naskórek, ale także pomoże w walce z cellulitem. Zmielona kawa pomoże też usunąć brzydki zapach z rąk. Na zwilżoną skórę rąk wsypujemy odrobinę zmielonej kawy i solidnie je pocieramy. Nieprzyjemna woń powinna zniknąć, a dodatkowo nasza skóra będzie idealnie gładka.

Kawa przyda się też w trakcie domowych porządków. Może nam posłużyć jako zmywak do mycia naczyń. Wystarczy, że wsypiemy zmieloną do gazy. Taki samodzielnie wykonany pakiecik z powodzeniem zastąpi szorstki zmywak. W ten sposób bez problemu wyczyścimy patelnie czy garnki, a przy tym na pewno ich nie porysujemy. Świeżo zmielona kawa odświeży też naszą lodówkę. Wystarczy kilka łyżeczek kawy wsypać do miseczki. Nieprzyjemne zapachy powinny zniknąć.

Kawa może też zastąpić odświeżacz samochodowy. Wystarczy wrzucić sporą garść ziarenek do wnęki w samochodzie. Jeśli nie chcemy żeby ziarna się rozsypywały, możemy włożyć je do cienkiej, nylonowej skarpetki i zawiązać. Gdy ziarenka wyschną należy je zastąpić świeżymi. Taki naturalny odświeżacz to doskonała alternatywa dla osób, które nie znoszą zapachu samochodowych choinek.