Filiżanki do kawy – czy to dobry pomysł na prezent?

Wymyślanie prezentów jest czasem naprawdę trudne. Jednak są takie upominki, które pasują na wiele okazji i możesz je podarować niemal każdemu. Zaliczają się do nich bez wątpienia filiżanki do kawy, które są potrzebne w każdym domu. Podpowiadamy, kiedy – z jakiej okazji i komu sprezentować elegancki zestaw.

Komu podarować filiżanki do kawy w prezencie?

Oczywiście nie każda osoba będzie zachwycona tym prezentem, jednak u wielu wywoła on uśmiech zadowolenia i uznanie. Pamiętaj, że filiżanki do kawy to jeden z tych uniwersalnych prezentów pasujących na wiele okazji. Dlatego też możesz spokojnie ofiarować je bliższym osobom oraz tym, z którymi nie łączą się zbyt zażyłe relacje.

Jeżeli zastanawiasz się, jaka okazja będzie dobra, aby podarować filiżanki do kawy solo lub w zestawie, poniżej mała podpowiedź. Ten prezent sprawdzi się:

  • z okazji przeprowadzki – jeżeli idziesz na parapetówkę możesz śmiało założyć, ze filiżanki przydadzą się
  • w nowym domu, bo na początku niewiele osób myśli o kupowaniu eleganckiej zastawy, a raczej zadowala się tylko podstawowym wyposażeniem,
  • z okazji urodzin czy imienin – szczególnie, jeśli solenizant jest kawoszem lub miłośnikiem dobrej herbaty ucieszy go prezent w postaci filiżanek ze spodeczkami. Od teraz
  • rytuał parzenia i picia ulubionych napojów będzie jeszcze przyjemniejszy,
  • z okazji przejścia na emeryturę – wielu seniorów lubi popisać w spokoju herbatę czy kawę, dlatego piękne filiżanki uprzyjemnią im te chwile. Sporo wolnego czasu zyskają ci, którzy przejdą na emeryturę, dlatego będzie to świetna okazja do sprezentowania gustownego podarunku.

Są też tacy ludzie, którzy wprost kolekcjonują filiżanki i mają dla nich specjalne miejsce w domu. Do wypełnienia przestrzeni kredensu i uzupełnienia wystawki za szklaną szybą, wybierz model filiżanki, jakiej jeszcze nie ma kolekcjoner.

Jakie filiżanki do kawy wybrać na prezent?

Kiedy zdecydujesz, że dana okazja jest idealna do tego, aby podarować filiżanki do kawy, przychodzi czas na ich wybranie. Tutaj do dyspozycji masz sporo produktów – zarówno klasycznych białych filiżanek ze spodkami, jak również z subtelnymi zdobieniami w postaci złotych obwódek na rantach. Możemy też spotkać filiżanki bogate, z malowanymi kwiatami, np. różami. Prezentują się one niezwykle stylowo, wręcz artystycznie.

Zanim podejmiesz decyzję zastanów się, co lubi bliska Ci osoba. Czy jest fanem tradycji, czy preferuje nowoczesność. Czy otacza się kolorami, czy preferuje monochromatyczny wystrój wnętrz i dodatki w podobnych zachowawczych odcieniach. Wreszcie, czy zamierzasz podarować jej zestaw do codziennego użytku, czy raczej coś na specjalne okazje.

Na pewno warto wybrać na prezent filiżanki do kawy sprzedawane od razu w eleganckich opakowaniach. Nieraz nawet nie trzeba ich pakować, bo są gotowe do wręczenia. To sprawdzi się szczególnie przy zakupach w sklepie online, gdzie jako adres wysyłki możesz wskazać od razu adres swojego przyjaciela czy członka rodziny, którego zamierzasz uszczęśliwić.